Czajnik na gaz czy elektryczny?

czajnik na gaz King Hoff

W kuchni wykonuje się wiele czynności. Jednak jedną z tych, które wykonuje się niezwykle często to gotowanie wody. Herbatę czy kawę pije się bowiem nawet kilka razy dziennie. Do zagotowania wody potrzebny jest oczywiście czajki. Najpopularniejsze to czajnik na gaz oraz czajnik elektryczny. Jakie mają zalety i wady?

Czajnik na gaz


Czajnik gazowy przeżywa swój renesans. Coraz więcej osób decyduje się na zakup właśnie tego typu czajnik. Jego podstawową zaletą jest pojemność. Na rynku można znaleźć czajniki na gaz nawet do 3 litrów pojemności. Jest to zatem idealny czajnik dla dużej rodziny. Kolejną zaletą jest cena. Warto wiedzieć, że nowoczesny czajnik na gaz może być zdecydowanie tańszy niż czajnik elektryczny. Wadą tego typu czajnika jest przede wszystkim to, że należy pilnować kiedy woda się zagotuje. Czajnik na gaz nie wyłączy się bowiem sam po zagotowaniu wody.

Czajnik elektryczny


Jeśli chodzi o czajnik na prąd to zwrócić można uwagę na dwie zalety. Przede wszystkim jest to czajnik wykonany z tworzywa sztucznego, a zatem jest to bardzo lekki. Po drugie, tego typu czajniki posiadają automatyczny wyłącznik, który działa w momencie zagotowania się wody. Jego wadą jest przede wszystkim cena. Jak wspomniano już wcześniej czajnik elektryczny jest zdecydowanie droższy od czajnika na gaz.


Tags: