Jak bezpiecznie przechowywać drogocenną biżuterię?

kuferek z przegródkamiKobiety uwielbiają błyskotki – biżuterię zarówno szlachetną, jak też półszlachetną sztuczną. Każda może być drogocenna, zarówno pod względem wartości finansowej, jak też na przykład sentymentalnej. Warto kupić sobie odpowiedni kuferek na biżuterię, by wszystkie te rzeczy przechowywać w sposób bezpieczny.

Dlaczego kuferek na biżuterię z przegródkami to dobre miejsce do przechowywania

Biżuteria musi być przechowywana w odpowiedni sposób, aby nie uległa zniszczeniu: poplątaniu, rozerwaniu, albo odbarwieniu pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Elementy biżuterii złotej i srebrnej powinny być przechowywane oddzielnie – mogą wchodzić ze sobą w reakcje chemiczne, co może spowodować zmianę koloru, albo pokrycie się nalotem. Kuferki na biżuterię z przegródkami to zatem miejsce bezpieczne dla biżuterii. Osobno można posegregować złote rzeczy, osobno srebrne.

Jak układać biżuterię w kuferku?

Grupowanie w biżuterii ze względu na materiał, z którego została wykonana, to jeden ze sposobów jej podziału. Błyskotki można również posegregować według innego klucza. Dobrze sprawdza się na przykład przechowywanie w jednej przegródce pierścionków, w innej kolczyków na wkręcanie, a w jeszcze innej bransoletek. Poza tym warto zaopatrzyć się również w kuferek, w którym będzie można przechowywać zegarki. Zegarki to również biżuteria, ostatnio coraz bardziej popularna wśród kobiet.


Tags: ,

 
 
 

Możliwość komentowania jest wyłączona.